Drzwi prysznicowe – jak się je powinno wybierać?

Nie od dziś wiadomo, że kabiny prysznicowe to rewelacyjna propozycja dla wielu osób. Taki sposób mycia gwarantuje ogromną oszczędność czasu, lecz również pieniędzy, ponieważ zużywa się dzięki temu mniej wody. Jeśli jednak chce skorzystać z udogodnień prysznica, koniecznie trzeba wiedzieć, jak się powinno wybierać dobrą kabinę. Szczególnie duży nacisk należy położyć na to, jakie będą w niej obecne drzwi. Czym się więc muszą charakteryzować drzwi prysznicowe, aby sprawowały się możliwie jak najlepiej?

Rodzaje drzwi prysznicowych

Na samym początku dowiedzieć się oczywiście trzeba o tym, jakie są dostępne na rynku rodzaje drzwi tego typu. Chodzi tu rzecz jasna o to, w jaki sposób się je otwiera.
Zdecydowanie najpopularniejszym rozwiązaniem są drzwi skrzydłowe, które otwierane są na zewnątrz, czyli do pomieszczenia. Gwarantuje to dużą wygodę wchodzenia do kabiny, ponieważ otworzenie drzwi powoduje powstanie dużego wejścia. Liczyć się jednak trzeba z tym, że takie drzwi zajmują bardzo dużo przestrzeni w pomieszczeniu i nie da się ich używać, jeśli pomieszczenie, w którym kabina będzie stała, będzie niewielkich rozmiarów.
Drugim często spotykanym rozwiązaniem są drzwi przesuwne. W tym wypadku tafla drzwi przesuwa się po specjalnych prowadnicach, dzięki czemu zupełnie nie wpływa to na przestrzeń w pomieszczeniu. Wadą takiego rozwiązania jest nieco wyższa cena, a także wysoka podatność na uszkodzenia.
Ostatnim często występującym modelem są drzwi harmonijkowe. W tym wypadku składają się one jak harmonijka i dzięki temu nie wymagają prowadnic, a nadal zajmują mało miejsca. Wadą takiego rozwiązania jest często dość nieestetyczny wygląd.

Jaki materiał wykonania?

Na sam koniec warto się jeszcze zastanowić nad tym, z jakiego materiału takie drzwi powinny być zrobione. Na rynku znaleźć można plastik albo szkło hartowane. Czym się oba warianty cechują?
Szkło będzie oczywiście o wiele droższe, a także cięższe, co dla wielu osób może być bardzo dużą wadą. Jeśli chodzi o plastik, to jest on lekki, tani, lecz jednocześnie podatny na porysowanie czy też zmatowienie. Często odkłada się na nim także kamień z wody. Więcej informacji o drzwiach prysznicowych na stronie sklepu Łazienka Rea.

Dodaj komentarz