Jak zaprojektować małą kuchnię, która wygląda świetnie i dobrze funkcjonuje

Ograniczona przestrzeń małej kuchni często zmusza właścicieli domów do kompromisów w zakresie projektowania. Na przykład, być może właściciel nie ma wystarczająco dużo miejsca na blaty i szafki, aby mieć duży piec i miejsce do gotowania. A może powierzchnia nie jest wystarczająco duża, aby zmieścił się na niej mały stół jadalny i kącik kuchenny. W każdym razie, być może trzeba będzie ograniczyć swoją pierwotną wizję lub zastosować bardziej praktyczne podejście, które sprawdzi się w warunkach ograniczonej przestrzeni. Jak skutecznie zmniejszyć ilość potrzebnego miejsca na blacie, a jednocześnie zapewnić odpowiednią ilość miejsca do przechowywania? W jaki sposób najlepiej połączyć kwestie związane z wyspą i blatem? Przyjrzyjmy się kilku pomysłom!

Dokonaj wyborów projektowych, które sprawdzą się przy ograniczonej przestrzeni

Jeśli w małej kuchni nie są wymagane lady ani wyspy, możesz ograniczyć wybór blatów i szafek, aby uzyskać więcej miejsca do przechowywania. Jak dokonać wyboru projektu, który sprawdzi się przy ograniczonej przestrzeni? Oto kilka wskazówek: Używaj szafek i lad tylko jako wypełniaczy – utrzymuj rzeczywistą objętość przestrzeni w miarę jednolitej. Na przykład, jeśli większość Twoich szafek ma głębokość 15″, to istnieje prawdopodobieństwo, że w małej kuchni masz mniej miejsca do zagospodarowania. Unikaj używania szafek jako wysp. Nie umieszczaj drzwiczek w szafkach. Zakłócają one przepływ przestrzeni. Zamiast tego użyj szuflad lub półek, aby utrzymać spójną objętość małej kuchni. Nie zapomnij o backsplashu! Jeśli nie ma wystarczająco dużo miejsca na tylną ścianę, możesz rozważyć jej dodanie. Bez względu na to, jak zdecydujesz się to zrobić, jedną z pierwszych rzeczy, które musisz zrobić, to zdecydować, jakiego rodzaju przestrzeń na blat jest potrzebna w Twojej małej kuchni.

Zastosuj rozwiązania przechowywania, które odpowiadają Twoim potrzebom

Jeśli w małej kuchni nie ma wystarczająco dużo miejsca na blat, jak najlepiej połączyć wyspę i blat? Blaty zapewniają małej kuchni mnóstwo miejsca do przechowywania, więc dobrze zorganizowana kuchnia może wyglądać na znacznie większą, niż jest w rzeczywistości. Oto kilka rozwiązań w zakresie przechowywania, które sprawdzą się w małej kuchni: Szafki Szafki to świetny sposób na uporządkowanie zawartości kuchni i zapewnienie jej dobrej widoczności. Pozwalają również stworzyć małą spiżarnię, która może być cennym sposobem na zaoszczędzenie miejsca w szafce. Regały Regały oferują wiele korzyści. Można je wykorzystać do zamocowania wielu rzeczy, w tym narzędzi kuchennych, takich jak kosze, sztangi i inne. Wbudowane przechowywanie Jedną z najlepszych rzeczy dotyczących wbudowanego przechowywania jest jego elastyczność. W szafce lub regale można umieścić dosłownie wszystko! W małej kuchni może to być ogromna oszczędność czasu.

Zmniejsz liczbę elementów w małej kuchni

Gdy zaczniesz ograniczać wybór blatów, dobrym pomysłem jest również zmniejszenie liczby elementów w małej kuchni. Pomoże to sprawić, że przestrzeń będzie wydawała się większa niż jest w rzeczywistości, a jednocześnie zapewni dużo miejsca do przechowywania. Oto kilka sposobów, jak to zrobić: Zachowaj ten sam tył wyspy – postaraj się zachować ten sam schemat kolorystyczny z tyłu wyspy, co w pozostałej części kuchni. Zachowaj ten sam układ z tyłu wyspy, co z przodu. Zastosuj te same materiały wykończeniowe z tyłu wyspy, co z przodu.

kuchnia

Połącz wyspę z blatem

Połączenie wyspy z blatem ma wiele sensu w małej kuchni. Blat może pełnić funkcję tylnej powierzchni wyspy, a komoda lub blat wyspy może służyć jako spiżarnia lub szafka kuchenna. Oto jak to zrobić: Użyj tych samych szafek i blatów, co z tyłu wyspy. Dodaj półkę lub dwie do tylnej części wyspy, aby pełniła funkcję spiżarni. Z tyłu wyspy dodaj wbudowane miejsce do przechowywania narzędzi i urządzeń kuchennych. Użyj szuflad, szafek lub kombinacji obu tych rozwiązań, aby przestrzeń nie wyglądała na zagraconą.

Podsumowanie

Ograniczona przestrzeń małej kuchni często zmusza właścicieli domów do kompromisów projektowych. Na przykład, być może właściciel nie ma wystarczająco dużo miejsca na blat i szafki, aby mieć dużą kuchenkę i miejsce do gotowania. A może przestrzeń nie jest wystarczająco duża, aby zmieścił się w niej mały stół jadalny i kącik kuchenny. Tak czy inaczej, być może trzeba będzie ograniczyć swoją pierwotną wizję lub zastosować bardziej praktyczne podejście, które sprawdzi się w przypadku ograniczonej przestrzeni. Jak skutecznie zmniejszyć ilość miejsca na blacie, a jednocześnie zapewnić odpowiednią ilość miejsca do przechowywania? Jak najlepiej połączyć kwestie związane z wyspą i blatem? Przyjrzyjmy się kilku pomysłom!

Dodaj komentarz