Odpływ liniowy w łazience – co należy wiedzieć?

Od jakiegoś czasu w łazienkach króluje minimalizm. Osoby, które remontują swoją łazienkę skłaniają się raczej do prostych form i rozwiązań, a rezygnują z bogatych dekoracji i przepychu. Jednym z takich prostych rozwiązań, który cieszy się ogromną popularnością jest odpływ liniowy.

Odpływ liniowy w prysznicu – chętnie wybierane rozwiązanie

Prysznic z odpływem liniowym jest najczęściej wybieranym elementem aranżacji łazienki. Połączony jest on ze specjalną kabiną prysznicową walk-in. To rozwiązanie jest niezwykle ciekawe, minimalistyczne i łatwe w utrzymaniu czystości.
Odpływ liniowy i kabina walk-in jest ceniona przez użytkowników takiego rozwiązania za wygodę i komfort. Co więcej, osoby z niepełnosprawnościami, które mają bariery ruchowe, mogą z takiego rozwiązania korzystać dużo łatwiej niż w przypadku tradycyjnych kabin prysznicowych. Szczególnym udogodnieniem dla osób niepełnosprawnych jest to, że prysznice z odpływem liniowym nie posiadają wysokiego progu. Wchodzenie pod prysznic jest więc dużo łatwiejsze.

Odpływ liniowy – montaż

Odpływy liniowe są dyskretnie montowane w podłodze. Zapobiegają one jej zalaniu podczas korzystania z prysznica. Na rynku dostępne są odpływy liniowe w wielu rozmiarach, więc można je łatwo dopasować do każdej łazienki, nawet tej najmniejszej.
Odpływ liniowy zamontowany w posadzce zastępuje zwykły brodzik. Podstawowa funkcja takiego odpływu to odprowadzanie wody z prysznica do systemu kanalizacji. Woda spływa zgodnie z zasadami grawitacji. Należy położyć płytki na podłodze z delikatnym spadkiem, by woda swobodnie spływała do odpływu. Co ciekawe odpływy liniowe mogą być montowane nie tylko w podłodze, ale także na ścianach. Ścienne odpływy są jednak mniej popularne niż te podłogowe, gdyż ich montaż nie należy do najłatwiejszych.

Dobrze dobrany odpływ liniowy (sprawdź ten) połączony z kabiną walk-in to na pewno najpopularniejsze rozwiązanie aranżacyjne ostatnich lat. Odpływ liniowy jest subtelny, funkcjonalny i dużo łatwiejszy do czyszczenia niż klasyczne kabiny prysznicowe.

Dodaj komentarz