Przycisk do spłuczki – zwykły czy pneumatyczny?

Niewiele osób wie, że przyciski do spłuczek mogą działać na podstawie różnych mechanizmów. Nawet jeśli na pierwszy rzut oka wydają się podobne, to działają na zupełnie innej zasadzie. Najbardziej popularne są spłuczki tradycyjne oraz pneumatyczne. Czym się od siebie różnią? Który z nich jest lepszy?

Przycisk tradycyjny

Taki przycisk do spłuczki uruchamia się przy pomocy delikatnego wciśnięcia. Przyciśnięcie go jest dość głośne i wymaga odrobinę siły. To mechanizm, który jest bardzo prosty i wykorzystywany z powodzeniem od wielu już lat. Dzięki temu, że jest prosty, to w razie potrzeby łatwo go też naprawić. Tradycyjny przycisk jest dość głośny. Charakteryzuje go kliknięcie, które słychać kiedy napotyka opór i w końcu może zostać uruchomiony spływ wody.

Przycisk pneumatyczny

Pneumatyczne przyciski do spłuczki wykorzystują siłę sprężonego powietrza. Po delikatnym wciśnięciu przycisku, sprężone powietrze w mieszku uruchamia zawór spustowy. To uwalnia wodę, która spłukuje nieczystości do kanalizacji. Działanie takiej spłuczki jest dość proste. Sam przycisk wystarczy delikatnie wcisnąć, by uruchomić proces. Bardzo ważne jest też to, że przycisk pracuje cicho. Dzięki temu nawet w środku nocy nie słychać go na tyle, by przerwał on odpoczynek innym mieszkańcom.

Co jest lepsze?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Przycisk do spłuczki zewnętrznie może prezentować się dokładnie tak samo, nawet jeśli działa na innej zasadzie. Trzeba o tym koniecznie pamiętać, by podczas zakupów nie popełnić błędu. Miłośnicy ciszy powinni z pewnością wybierać przyciski pneumatyczne. Osoby, którym odrobina hałasu nie przeszkadza, mogą śmiało wybierać modele tradycyjne. Oczywiście pod uwagę koniecznie należy wziąć też wygląd samego przycisku do spłuczki. Musi on być dopasowany do aranżacji łazienki, tak by był jej funkcjonalną ozdobą. Najlepiej jest szukać takich rozwiązań, które dobrze działają i równocześnie świetnie wyglądają. Na naszym rynku jest ogromny wybór przycisków, więc na pewno wśród nich znajduje się ten właściwy.

Dodaj komentarz