Wanna z prysznicem – zalety i wady

Wanna z prysznicem to ostatnimi czasy niezwykle popularne rozwiązanie w wielu nowych mieszkaniach. Łączy w sobie najważniejsze cechy wanny oraz prysznica, dzięki czemu możliwe jest wygodne i oszczędne mycie. Zanim jednak podejmie się decyzję o wybraniu takiego rozwiązania, należy zorientować się, jakie są jego konkretne zalety, lecz także wady. Jakie szczegóły w tym zakresie warto poznać?

Najważniejsze zalety wanny z prysznicem

Jakie są zalety wanny z prysznicem? Jeśli analizuje się płynące z tego rozwiązania korzyści, przede wszystkim wspomnieć trzeba, że jest to genialne zagospodarowanie przestrzeni, przez co szczególnie mocno polecane jest do mniejszych łazienek. W jednym miejscu ma się bowiem możliwość nie tylko wzięcia kąpieli, lecz przede wszystkim szybkiego prysznica.
Kolejną bardzo dużą zaletą jest ograniczenie wylewania się wody z wanny. Dzięki temu, że taka wanna z prysznicem wyposażona jest w parawan, możliwe jest ochronienie podłogi przed zalaniem.
Rzecz jasna bardzo ważną korzyścią jest także to, że takie połączenie pozwala znacznie oszczędzić wodę. Kąpiel pod prysznicem nie tylko zużywa mniej wody, lecz jest przede wszystkim szybsza niż napełnianie wanny.
Na koniec warto jeszcze zauważyć, że takie rozwiązanie cechuje się bardzo nowoczesnym i atrakcyjnym wyglądem, przez co będzie świetnym dopełnieniem stylizacji łazienki.

Jakie są wady takiego rozwiązania?

Chcąc zainwestować w wannę z prysznicem, nie można swojej decyzji opierać tylko na zaletach. Konieczne jest również poznanie tego, jakie są wady.
Najważniejszym minusem jest oczywiście nieco utrudnione korzystanie z prysznica. Nie tylko wejście do wanny jest niewygodne, ponieważ trzeba dość wysoko podnieść nogę, lecz również samo stanie w niej bywa niekomfortowe z uwagi na śliską powierzchnię.
Oprócz tego wiedzieć również trzeba, że decydując się na takie rozwiązanie, liczyć się trzeba z dodatkowym kosztem w postaci zakupu odpowiedniego parawanu. Nie tylko bywa on dość drogi, lecz i jego wybieranie potrafi sprawić sporo trudności.

Dodaj komentarz